Strona wykorzystuje pliki cookies. Gdy nie wyrażasz zgody nie zagwarantujemy pełnej funkcjonalności strony!

Z uwagi na położenie naszego pensjonatu nieopodal szlaków rowerowych, zachęcamy do wypraw. Infrastruktura drogowa sprzyja takim wyprawom, ponieważ w okolicy znajduje się sporo dróg o bardzo niskim natężeniu ruchu przebiegających przez urocze zalesione tereny.

 

Więcej ...

Kolej linowa i trasa zjazdowa

Stacja narciarska Śnieżnica zaprasza do korzystania z krzesełkowej, czteroosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów i wydajności 2400 osób na godzinę.

Więcej ...

usytuowany na terenie Starego Miasta, między ruinami zamku a murowanym kościołem św. Jana Chrzciciela z początku XIX w. Skansen tworzy 6 budynków drewnianych: Dom pogrzebowy, Duża wozownia, Mała wozownia, Kurnik, 

Więcej ...

Leży na skalistym wzgórzu nad Rabą, w zachodniej części miasta. Jest najstarszym a zarazem najbardziej znanym zabytkiem w Dobczycach.

Więcej ...

Pensjonat położony jest w Beskidzie Wyspowym u podnóża góry Grodzisko gdzie przebiega Szlak niebieski: Ciecień - Księża Góra – Grodzisko, czas przejścia ok.3g.

Więcej ...

Teren wokół pensjonatu obfituje w szlaki turystyczne. W zaplanowaniu wycieczek pomocny może się okazać serwis: http://mapa-turystyczna.pl/

Więcej ...

Zaporę wybudowano w latach 1972 – 1987. Połączyła ona Górę Zamkową z Górą Jałowcową. Jest to zapora ziemno-żwirowa, umocniona betonem i asfaltem, o długości 617 m, wysokości 31 m i szerokości w koronie 8,5 m. Powierzchnia jeziora wynosi 10,5 km2, głębokość 29 m, objętość 127 milionów metrów sześciennych, długość prawie 10 km, średnia szerokość ok. 1 km.  

Więcej ...
Back to top