Strona wykorzystuje pliki cookies. Gdy nie wyrażasz zgody nie zagwarantujemy pełnej funkcjonalności strony!

Wyciąg narciarski "Śnieżnica"

Kolej linowa i trasa zjazdowa

Stacja narciarska Śnieżnica zaprasza do korzystania z krzesełkowej, czteroosobowej kolei linowej o długości 1100 metrów i wydajności 2400 osób na godzinę.

Wyjazd na stację górną (900 m.n.p.m.) trwa niespełna 8 minut. W trosce o bezpieczeństwo, wygodę i dla zapewnienie usług najwyższej jakości zastosowaliśmy w naszej kolei taśmę przesuwną umożliwiającą bardzo łatwe i komfortowe wsiadanie na krzesełka. Ponadto dzięki wygospodarowaniu dodatkowej trasy odjazdowej z górnej stacji kolei dajemy możliwość  korzystanie ze stoku Śnieżnicy, także tym słabiej radzącym sobie na nartach.

Stacja narciarska Śnieżnica to wspaniały, najdłuższy z najbliższych Krakowowi, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Cechą charakterystyczną jest jednolite jego pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących jak i wytrawnych narciarzy.

Trasy zjazdowe (niebieska i czerwona) o łącznej długości prawie 2700 metrów i różnicy wzniesień 290 metrów prowadzone są w całości w lesie, co polepsza parametry zjazdowe oraz pozwala na przyjemną jazdę nawet przy silnych, porwistych wiatrach. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach proponujemy trasę zieloną na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 120 metrowym wyciągiem talerzykowym.

Trasy przygotowywane są codziennie przez dwa ratraki, a w razie potrzeby dośnieżane.

http://www.snieznica.pl/kolej-linowa.htm

Back to top